Odrobaczanie psa – jak często i dlaczego zwalczać pasożyty?

Odrobaczanie psa

Obok szczepień, odrobaczanie psa jest jednym z najważniejszych zabiegów, który powinien być regularnie wykonywany. Zarobaczone zwierzę uwalnia pasożyty wraz ze swoimi wydzielinami i wydalinami, powodując zanieczyszczenie środowiska i zarażenie zwierząt oraz ludzi ze swojego otoczenia. Systematyczne odrobaczanie psa pozwala więc chronić nie tylko Twojego pupila, ale także pozostałych domowników przed zagrożeniem ze strony pasożytów. (więcej…)

WIĘCEJ

Lecznica weterynaryjna – czy musi być straszna?

Przychodnia weterynaryjna - bez stresu

Nowe miejsce, mnóstwo obcych zapachów i zwierząt, dziwne przedmioty i badania, które nie zawsze są przyjemne – lecznica weterynaryjna może wywoływać u zwierzaka spory stres.

Często widzę w poczekalni przestraszone zwierzaki, pragnące jak najszybciej wydostać się z przychodni i zestresowanych właścicieli, którzy kurczowo trzymają pupila na rękach, na smyczy, czy w transporterze. Takie przerażone zwierzę (więcej…)

WIĘCEJ

Jak pobrać mocz od kota?

badanie moczu kota - weterynarz warszawa

Pobranie moczu od kota może sprawić trochę trudności, szczególnie jeśli robi się to po raz pierwszy, dlatego poniżej zamieszczamy 3 najczęściej stosowane metody. (więcej…)

WIĘCEJ

Jak pobrać mocz od psa?

badanie moczu psa - weterynarz warszawa

Pobranie moczu od psa jest zwykle dość proste i nie sprawia większych problemów. Przed wyjściem na spacer należy zaopatrzyć się w pojemniczek na mocz (do kupienia w lecznicy weterynaryjnej lub aptece) oraz coś, do czego będziemy „łapać mocz”. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli łyżka wazowa lub przecięta wzdłuż plastikowa butelka, która po odkręceniu nakrętki pełni również funkcję lejka. (więcej…)

WIĘCEJ

Jak przygotować zwierzę do badania krwi?

badanie krwi - Przychodnia weterynaryjna Warszawa

Zwierzę, u którego planowane jest wykonanie badania krwi, powinno być na czczo przez min. 8-12h. Ma to istotne znaczenie dla zapewnienia wiarygodności wyników badania, szczególnie morfologii, parametrów wątrobowych oraz enzymów trzustkowych. Nie należy jednak ograniczać pupilowi dostępu do wody. Przed badaniem krwi pacjent nie powinien być narażony na intensywny wysiłek fizyczny (więcej…)

WIĘCEJ

Facebook